Kup powierzchnię reklamową na InfoŁuków.pl

Gmina Łuków oszczędza


0 Głosów

Podcza ostatniej sesji Rady Gminy, radni przyjęli budżet na rok 2011. Projekt poprzedniej rady został w znacznej mierze zmieniony i tym samym deficyt ma wynieść tylko 3 miliony złotych.

Podczas rozmów ustalono, że w projekcie budżetu została zmniejszona kwota między innymi na kanalizację w Łazach. Również pod dużym znakiem zapytania znajduje się Centrum Integracji Pokoleń w Ryżkach. Jak się bowiem okazuje koszt nie będzie wynosił 760 tysięcy złotych, a prawie milion złotych. Ze względu na ten fakt, radni przegłosowali aby nie dokładać ponad 200 tysięcy na tę inwestycję z pieniędzy gminy. Przeciw tej poprawce wójta było 8 radnych, a 5 było za.

Dla Radia Podlasie w tej kwestii wypowiedział się Jarosław Michalak.

O budowę centrum zabiegamy już od co najmniej kilku lat. Muszę nawet powiedzieć, że nie dalej niż w ciągu ostatniego miesiąca mieszkańcy mojej miejscowości osobiście z ust wójta usłyszeli o tym, że inwestycja będzie na pewno realizowana, padło określenie „w 100%”. Dzisiaj byłem bardzo zaskoczony na tej sesji, myślę, że podobnie jak i inni radni. Ja byłem zaskoczony propozycją zwiększenia kwoty. Dotychczas cały czas rozmawialiśmy o kwocie 760 tys. zł, która rzekomo miała wystarczyć na inwestycję, która była już planowana, i na którą został już wcześniej sporządzony kosztorys i projekt- powiedział nam Michalak i dodał: Muszę powiedzieć, że mam nadzieję, że ta inwestycja będzie realizowana, bo trzeba tu też nadmienić, że kwota tych 760 tys. została w budżecie. Niemniej jednak, z tego co nakreślił radnym kierownik Andrzej Pulik, żaden inwestor nie podejmie się tak dużej inwestycji za tą kwotę. Mimo wszystko liczyłem na zrozumienie radnych i na to, że przychylą się do tego by sołectwo, które liczy ponad 800 mieszkańców wreszcie mogło się doczekać miejsca, gdzie można chociażby zrobić zebranie, bądź gdzie będzie mogła spotkać się młodzież i dzieci, która w tej chwili nie ma gdzie się spotkać i niestety bywa, że takie spotkania odbywają się m.in. w przystankach.

Przez brak zgody radnych inwestycja nie może być kontynuowana ze względu na zwiększoną kwotę w kosztorysie, na którą zgody nie dała Rada Gminy. Przetarg w takim przypadku będzie musiał odłożony gdyż nawet gdyby do niego doszło zostałby unieważniony z przyczyn formalnych.Panel Użytkownika
Forgot?
Zarejestruj się

Polub nasz profil na Facebook

Polub nasz profil w Google+

Dyżury Aptek

Reklama

Rozkład jazdy busów

POCZĄTEK TRASY KONIEC TRASY ROZKŁAD
Łuków Warszawa Klik
Warszawa Łuków Klik
Łuków Lublin Klik
Lublin Łuków Klik
Łuków Siedlce Klik
Siedlce Łuków Klik

Polecamy

Kup powierzchnię reklamową na InfoŁuków.pl