Kup powierzchnię reklamową na InfoŁuków.pl

Łuków ma budżet na 2011


0 Głosów

W dniu wczorajszym podczas trwającej Rady Miasta, jednym z najważniejszych punktów było uchwalenie budżetu miasta na rok 2011.

Projekt budżetu został ustalony jeszcze przez poprzedniego burmistrza, natomiast wczoraj został poddany pod głosowanie. Za przyjęciem budżetu było 19 radnych, jedna osoba wstrzymała się od głosu oraz jeden radny był nieobecny.

Podczas uchwalania budżetu jedną z najważniejszych kwestii były inwestycje. Dla Katolickiego Radia Podlasie Dariusz Szustek wypowiedział się następujaco:

Główny priorytetem jest dokończenie inwestycji, które zostały zaczęte w ubiegłym roku. Mamy kilka dużych inwestycji np. Nowy Łuków II, Osiedle Kapitana Ostoi przebudowa infrastruktury, duża inwestycja pod nazwą budowa kanalizacji w ulicach Międzyrzeckiej, Wójtostwo i Przyległych musimy dokończyć w tym roku. Poza tym jest szereg inwestycji mniejszych, które usprawnią życie i podniosą komfort życia mieszkańcom.

Jednak jak sam podkreśla kolejny rok będzie bardzo szczupły jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy. Zastając miasto w prawie 50% zadłuzeniu najwazniejsze będą oszczędności.

Zastaliśmy miasto prawie 50% zadłużeniem, a wiedząc o tym że do progu 60% jest już bardzo niedaleko musimy się bardzo pilnować żeby tego zadłużenia nie zwiększać. Oczywiście pewne kredyty będą musiały być wzięte, ale to wynika ze zobowiązań. Ale zaplanowaliśmy że zadłużenie miasta nie przekroczy 53%. Natomiast będziemy się starać pozyskiwać wszelkie możliwe środki zewnętrzne, które jakby ten procent zadłużenia, wskaźnik zadłużenia pozwolą nam zmniejszyć – powiedział Dariusz Szustek.Panel Użytkownika
Forgot?
Zarejestruj się

Polub nasz profil na Facebook

Polub nasz profil w Google+

Dyżury Aptek

Reklama

Rozkład jazdy busów

POCZĄTEK TRASY KONIEC TRASY ROZKŁAD
Łuków Warszawa Klik
Warszawa Łuków Klik
Łuków Lublin Klik
Lublin Łuków Klik
Łuków Siedlce Klik
Siedlce Łuków Klik

Polecamy

Kup powierzchnię reklamową na InfoŁuków.pl