Kup powierzchnię reklamową na InfoŁuków.pl

Strategia rozwoju sportu w Łukowie


0 Głosów

Tygodnik Echo Katolickie miał okazję porozmawiać z Robertem Dołęgą, Radnym Rady Miasta Łuków, który został oddelegowany przez burmistrza Dariusza Szustka do rozwoju łukowskiego sportu. Z wywiadu dowiemy się o jego planach z tym związanych oraz o próbie naprawy klubu sportowego Orląt Łuków.

Jak Pan widzi swoją rolę w Radzie Miasta Łuków?

Do Rady Miasta startowałem z listy Platformy Obywatelskiej, której jestem sympatykiem. Tworzymy z PiS-em koalicję rządzącą w mieście. W związku z tym mamy pełne pole manewru i zmieniania Łukowa dla łukowian. Burmistrz Dariusz Szustek wyznaczył ludzi do odpowiednich zadań. Mnie przypadła rola, chyba nieprzypadkowo, zajęcia się łukowskim sportem.

Zatem – co czeka łukowski sport?

Zacznę od zmian w klubie Orlęta; trzeba go zreformować i rzucić na inne tory. Obecna sytuacja jest niewesoła. Już od kilku miesięcy część pracowników i szkoleniowców nie otrzymuje wynagrodzeń, a to w klubie sportowym nie powinno mieć miejsca. Poza tym chcemy reaktywować w mieście niedziałającą obecnie radę sportu, która zajmie się stworzeniem strategii sportu łukowskiego na najbliższe lata. Wydaje mi się, że to właściwe posunięcie. Chcemy m.in. stworzyć jednolity program imprez sportowych.

Czy Rada Miasta będzie wspierać konkretne dyscypliny sportu? Będzie jakiś podział, ktoś zostanie szczególnie wyróżniony?

Aktualnie pracujemy nad budżetem; został on zaprogramowany przez poprzednie władze, więc mamy niewielkie pole manewru. Burmistrz zapowiedział jednak, że Orlęta Łuków nie dostaną większej dotacji. Dyscyplina przewodnia to oczywiście piłka nożna. Myślę, że w najbliższych latach Łuków będzie stać na to, aby piłkarze, seniorzy grali w III lidze. Nikt nie będzie faworyzowany, nawet ciężary, a wywodzę się przecież z tej dyscypliny. Kierunek pracy wyznacza więc rozwój łukowskiego sportu. Chcemy też otworzyć dużą saunę, która pozwoli sportowcom na dobrą odnowę.

Mówiło się w Łukowie o modernizacji stadionu Orląt. Są na to szanse?

Mamy takie zapewnienia ze strony łukowskich przedsiębiorców. Ale ogólnie rzecz biorąc – sytuacja jest bardzo trudna, a budżet Łukowa taki a nie inny – miasto ma przecież 50% zadłużenia. Jest pomysł, aby działkę z centrum miasta, gdzie aktualnie znajduje się stadion Orląt, sprzedać i za zarobione pieniądze wybudować stadion na obrzeżach Łukowa. Wzorujemy się więc na Siedlcach, naszych sąsiadach, bo życie pokazało, że był to słuszny krok.

Co z Pańską karierą sportową?

Działania na rzecz sportu łukowskiego nieco ja przesłoniły. Od stycznia zamierzam się przygotowywać do Mistrzostw Europy, które odbędą się na wiosnę w Kazaniu. Daję sobie ostatnią szansę –  jeśli moja forma będzie zadowalająca, postaram się, żeby zabiegać o miejsce na igrzyskach. Dowiedziałem się ostatnio, że PZPC stara się o organizację Mistrzostw Europy seniorów i seniorek w 2014 r. Marzeniem moim byłoby na tej imprezie wystartować z orzełkiem na piersi po raz ostatni i zakończyć w ten sposób wyczynowe uprawianie sportu.Panel Użytkownika
Forgot?
Zarejestruj się

Polub nasz profil na Facebook

Polub nasz profil w Google+

Dyżury Aptek

Reklama

Rozkład jazdy busów

POCZĄTEK TRASY KONIEC TRASY ROZKŁAD
Łuków Warszawa Klik
Warszawa Łuków Klik
Łuków Lublin Klik
Lublin Łuków Klik
Łuków Siedlce Klik
Siedlce Łuków Klik

Polecamy

Kup powierzchnię reklamową na InfoŁuków.pl