Kup powierzchnię reklamową na InfoŁuków.pl

Utylizacja azbestu w Łukowie


0 Głosów

Na terenie całego kraju rozpoczęto pilotażowy program mający na celu usuwanie odpadów azbestowych. W tym celu włodarze Łukowa postanowili napisać list intencyjny dotyczący przystąpienia naszego miasta do tego szwajcarsko-polskiego projektu.

Jak powiedział Marcin Mateńko dla Katolickiego Radia Podlasie, dla poszczególnych podmiotów będą określone kwoty dofinansowania.

W ramach tego programu osoby indywidualne będą mogły otrzymać 100 procent dofinansowania na usuwanie azbestu – informuje zastępca burmistrza Łukowa, Marcin Mateńko. – Natomiast jeżeli chodzi o samorządy, to będą mogły otrzymać dofinansowanie w wysokości 85 procent. A podmioty takie jak spółdzielnie mieszkaniowe, w ramach programu będą mogły liczyć na pokrycie 30 procent kosztów usuwania azbestu.

Jednak aby nasze miasto miało w ogóle możliwość wzięcia udziału w projekcie musimy posiadać Program Usuwania Azbestu, który wedle informacji z Urzędu Miasta jest już gotowy. Uchwała w tej sprawie ma zostać przyjęta na najbliższej sesji Rady Miasta.

Ale czy potrzebujemy takiego programu? Z wyliczeń zastępcy miasta w Łukowie znajduje się prawie 200,000 m2 płyt azbestowych, zarówno falistych jak i płaskich.Panel Użytkownika
Forgot?
Zarejestruj się

Polub nasz profil na Facebook

Polub nasz profil w Google+

Dyżury Aptek

Reklama

Rozkład jazdy busów

POCZĄTEK TRASY KONIEC TRASY ROZKŁAD
Łuków Warszawa Klik
Warszawa Łuków Klik
Łuków Lublin Klik
Lublin Łuków Klik
Łuków Siedlce Klik
Siedlce Łuków Klik

Polecamy

Kup powierzchnię reklamową na InfoŁuków.pl