Kup powierzchnię reklamową na InfoŁuków.pl

XIII turniej szachowy o Puchar Burmistrza miasta Lubartów

0 Głosów

Lubartowski Ośrodek Kultury 17 maja po raz trzynasty zorganizował Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów. Na starcie stanęło 36 szachistów. Najwyżej rozstawianym zawodnikiem był kandydat na mistrza krajowego Piotr Piwowarczyk z Łukowa z rankingiem ELO 2247. Najmłodszy zawodnik miał zaledwie 6 lat, najstarszy 78 lat. Jak się często okazywało, wiek w szachach nie gra roli, a młodzi adepci najtrudniejszej gry świata, świetnie sobie radzili z doświadczonymi zawodnikami.

W imieniu Burmistrza Miasta Lubartów Janusz Bodziackiego turniej otworzyła Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu UM Lubartów – Ewa Sędzimierz oraz dyrektor Lubartowskiego Ośrodka Kultury – Małgorzata Gryglicka – Szczepaniak. Na starcie znaleźli się zawodnicy zarówno z województwa lubelskiego, jak i mazowieckiego. Rozegrany został na dystansie 6 rund przy czasie 30 minut na zawodnika. Bardzo dobrze wypadli zawodnicy z Łukowa w kategorii Open Piotr Piwowarczyk (SP nr 4 w Łukowie) zajął II miejsce, w kategorii do lat 14 Julia Piwowarczyk (SP nr 4 w Łukowie) zajęła II miejsce oraz w kategorii do lat 10 Piotr Piwowarczyk (SP nr 4 w Łukowie) zajął I miejsce. Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary oraz nagrody książkowe, wszyscy pamiątkowe dyplomy.

Poniżej wyniki najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach.

Seniorzy:

1. Andrzej Rogoza (LUKS Lubartów);
  2. Piotr Piwowarczyk (SSz Szachpol Łuków);
  3. Andrzej Litwiniec – (Radzyń Podlaski)