Kup powierzchnię reklamową na InfoŁuków.pl

Mer litewskiego Łoździeje zabrania robienia zakupów w Polsce


0 Głosów

Łoździeje (Lazdijai) to jedno z partnerskich miast naszego miasta. Od lat współpracuje z Łukowem. Dzisiejszego dnia Onet.pl poinformował o problemach jakie mogą mieć urzędnicy z tego miasta robiąc zakupy w naszym kraju.

Arturas Margelis zaapelował do mieszkańców miasta Łoździeje aby Ci planując zakupy nie dokonywali ich w Polskich sklepach. Miał również zagrozić swoim urzędnikom, że jeśli będą wspierali polski handel nie będą mogli liczyć na dodatki do wynagrodzeń czy premie. Jak tłumaczył TVN24 zależy mu aby mieszkańcy wspierali lokalny handel ale nigdy nie zabraniał wyjazdów do Polski.

Supermarket trolley filled with vegetables in aisle

Litwini bardzo chętnie dokonują zakupów w naszym kraju. Główną przyczyną jest regularny spadek wartości naszej waluty co często dla Litwinów stanowi 2krotnie niższe ceny zakupów dokonywanych w granicach Polski.

Dla Onet.pl wypowiedział się przewodniczący łukowskiej rady miejskiej – Krzysztof Jodełko.

Na pewno będziemy o tym dyskutować na najbliższej sesji rady miasta. Nie wiem, czy będą jakieś konsekwencje. Nie będziemy się od razu obrażać (…) Można się tylko uśmiechnąć, w Unii Europejskiej granice mamy otwarte i obywatel przemieszcza się tam, gdzie ma życzenie. Może nie będzie potrzeby zdecydowanych działań, co do umowy partnerskiej

Czy zatem nasze miasto powinno mieć w dalszym ciągu partnerstwo z Łoździeje? Jak sądzicie?Panel Użytkownika
Forgot?
Zarejestruj się

Polub nasz profil na Facebook

Polub nasz profil w Google+

Dyżury Aptek

Reklama

Rozkład jazdy busów

POCZĄTEK TRASY KONIEC TRASY ROZKŁAD
Łuków Warszawa Klik
Warszawa Łuków Klik
Łuków Lublin Klik
Lublin Łuków Klik
Łuków Siedlce Klik
Siedlce Łuków Klik

Polecamy

Kup powierzchnię reklamową na InfoŁuków.pl