Kup powierzchnię reklamową na InfoŁuków.pl

Walka wyborcza rozpoczęta na dobre!


0 Głosów

Łukowskie wybory samorządowe w 2014 roku weszły w decydujący etap. Jak można było się spodziewać rozpoczyna się ostra walka o władzę, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone.

Drukarnia wyborcza w Urzędzie Miasta Łuków

Aktualnie rządząca miastem koalicja PO-PIS dopuściła aby w Urzędzie Miasta w Łukowie powstała prywatna drukarnia ulotek wyborczych. Jeszcze przed świętem Wszystkich Świętych do łukowskiego ratusza wkroczyli śledczy, którzy zarekwirowali materiały promocyjne kilku komitetów wyborczych i przekazali je do łukowskiej prokuratury.

Prokuratura prowadzi aktualnie postępowanie w sprawie. Nie zostały jeszcze nikomu przedstawione zarzuty.

Burmistrz Miasta Łuków w sposób następujący bronił siebie oraz podległych mu pracowników podczas Sesji Rady Miasta następującymi słowami:

Rzekome drukowanie, które absolutnie nie miało miejsca, jest elementem obrzydliwej kampanii wyborczej prowadzonej wobec mnie. Jeżeli będzie chwila czasu udowodnię to jeszcze innym punktem, natomiast myślę, że pora aby ujawnić, że pewna grupa ludzi posuwa się do próby zastraszania mojej osoby (…) Jest to obrzydliwa manipulacja, nie było drukowanych żadnych materiałów wyborczych w żadnym wydziale Urzędu Miasta.

Jednak słowom burmistrza zaprzecza rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Łukowie Andrzej Dudzik, który dla redakcji Łuków24 przedstawił następującą informację:

Policja zabezpieczyła komputery należące do Urzędu Miasta oraz inne nośniki. Zabezpieczone zostały także plakaty, ulotki wyborcze i opakowania po nich, należące do osób, które będą kandydowały w wyborach samorządowych z kilku komitetów wyborczych. W dniu dzisiejszym materiały zostaną przesłane do Prokuratury Rejonowej w Łukowie do oceny prawno-karnej.

Ocenę powyższych zeznań pozostawiamy naszym czytelnikom.

 Panel Użytkownika
Forgot?
Zarejestruj się

Polub nasz profil na Facebook

Polub nasz profil w Google+

Dyżury Aptek

Reklama

Rozkład jazdy busów

POCZĄTEK TRASY KONIEC TRASY ROZKŁAD
Łuków Warszawa Klik
Warszawa Łuków Klik
Łuków Lublin Klik
Lublin Łuków Klik
Łuków Siedlce Klik
Siedlce Łuków Klik

Polecamy

Kup powierzchnię reklamową na InfoŁuków.pl